Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa – jak rozpoznać insekta z domu? 

Chociaż zwykle siedliskiem karaluchów jest zewnątrz, często pojawiają się one w domach, zwłaszcza w zalesionych miejscach. Dorosłe osobniki mają około 1 cala długości, a wszystkie etapy są brązowawe. U niektórych gatunków zewnętrzny brzeg skrzydeł osobników dorosłych jest obramowany na biało. W przeciwieństwie do innych wspomnianych karaluchów, samce karaluchów leśnych są doskonałymi lotnikami, a światła przyciągają obie płcie.

Eliminacja insektów

Karaluchy najlepiej zwalczać za pomocą kombinacji technik. Ponieważ karaluchy rozwijają się tam, gdzie pożywienie, wilgoć i schronienie są łatwo dostępne, czystość jest ważnym krokiem w zapobieganiu problemom i ich rozwiązywaniu. Rozlany płyn i resztki jedzenia należy sprzątać, a nieumytych naczyń, przyborów kuchennych i karmy dla zwierząt domowych nie należy pozostawiać na noc. Żywność sypką należy przechowywać w szczelnych pojemnikach. Dowiedz się więcej: https://www.foxzwalczanieszkodnikow.pl/oferta/dezynsekcja.

Gatunki przebywające na zewnątrz, takie jak karaluchy leśne, można zniechęcić do wchodzenia do budynków, instalując ściśle dopasowane ekrany w oknach i wymiatacze pod drzwiami. Pęknięcia i otwory wokół drzwi i okien należy uszczelnić. Rozsądne jest również uszczelnienie otworów, w których rury lub przewody instalacyjne przechodzą przez ściany lub podłogi, uszczelnieniem, pianką lub siatką miedzianą. 

Działania owadobójcze

Chociaż dobre sprzątanie jest pomocne, zwykle konieczne jest zastosowanie insektycydów w celu wyeliminowania inwazji, zwłaszcza karaluchów niemieckich, które są bardzo płodne. Karaluchy spędzają niewiele czasu na otwartej przestrzeni; miejsca, które są trudne do zobaczenia i do których trudno dotrzeć, są tam, gdzie zwykle się znajdują. Preferowane są ciemne, odosobnione obszary w pobliżu jedzenia, ciepła i wilgoci, dlatego podczas przeprowadzania inspekcji pomaga jasna latarka. Nacisk należy położyć na znalezienie i leczenie preferowanych miejsc schronienia, zamiast przypadkowego spryskiwania listew przypodłogowych, blatów i innych odsłoniętych powierzchni. 

Dostępnych jest wiele rodzajów środków owadobójczych do zwalczania karaluchów. Większość z nich jest sprzedawana w postaci płynnych lub aerozolowych aerozoli, a niektóre są formułowane jako jadalne przynęty lub pyły. Zawsze czytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami produktu. Pomoże Ci to osiągnąć optymalne rezultaty przy jednoczesnym bezpiecznym stosowaniu produktu. Wiele insektycydów wymaga usunięcia jedzenia i przyborów kuchennych z leczonych obszarów.