Prywatne przedszkola Wilanów

Prywatne przedszkola Wilanów – świadoma nauka dzieci

Nauczyciel przedszkola ustali rutyny zajęć, aby pomóc swoim uczniom stać się bardziej niezależnymi. Na przykład, przyzwyczajając się do rutynowych przekąsek, Twoje dziecko nauczy się myć ręce przed jedzeniem, sprzątać swoje miejsce przy stole, kiedy skończy, i odkładać pudełko na drugie śniadanie. Wreszcie, Twoje dziecko nauczy się organizować przez cały dzień poprzez rutynowe czynności, takie jak zbieranie przyborów szkolnych, wieszanie ubrań w szafce i odkładanie zabawek. Pomoże to Twojemu dziecku stać się niezależnym, zwiększy jego pewność siebie i da mu poczucie dumy.

Utrzymuje harmonijne relacje z innymi

Aby dogadać się z innymi dziećmi w swojej klasie, Twoje dziecko musi nauczyć się szanować zarówno własne potrzeby, jak i potrzeby innych. Muszą także znaleźć sposoby rozwiązywania nieporozumień i nauczyć się dzielić i współpracować z innymi. Twoje dziecko będzie między innymi rozwijać te umiejętności, bawiąc się z kolegami z klasy. Z pomocą nauczyciela nauczą się właściwego zachowania nie tylko w stosunku do swoich towarzyszy zabaw, ale także innych dorosłych, z którymi mają kontakt w szkole.

Nauczyciel może również wspierać Twoje dziecko, opowiadając mu historie związane z drobnymi problemami lub prosząc je o wymyślenie rozwiązań konkretnych sytuacji. Na przykład nauczyciel może zapytać: „Co możesz zrobić, jeśli twój przyjaciel ma pełne ręce roboty i upuszcza ołówek na podłogę?” lub „Co możesz zrobić, jeśli przyjaciel bawi się zabawką, którą inny uczeń też chce się bawić?”

Komunikuje się za pomocą języka mówionego i pisanego

W przedszkolu Twoje dziecko uczy się słuchać poleceń i brać udział w dyskusjach. Rozwijają umiejętność wypowiadania się werbalnie oraz odkrywają konwencje czytania i pisania. Nauczyciel często opowiada historie, aby poszerzyć słownictwo Twojego dziecka, jednocześnie rozwijając jego rozumienie języka i koncentrację uwagi. Dzięki książkom mogą również nauczyć się niektórych zasad czytania i pisania, takich jak kierunek czytania i elementy takie jak tytuły, autorzy i zdania.

Rozwój językowy Twojego dziecka jest również wzmacniany przez piosenki i rymowanki, których uczy się w przedszkolu, a także gry, w które gra. Jeśli na przykład bawią się zamkiem, mogą użyć słownictwa, które poznali kilka dni wcześniej, czytając historię osadzoną w średniowieczu. W klasie znajdzie się kącik, który zamieni się w dom, sklep spożywczy lub gabinet pielęgniarki, gdzie maluch będzie mógł bawić się w udawanie i ćwiczyć język.