Dezynsekcja Warszawa

W jaki sposób przebiega dezynsekcja? Warszawa

Używając sprayów, celuj w obszary, w których karaluchy wolą się ukrywać. Będzie się to różnić w zależności od gatunku. Pamiętaj, aby spryskać wszelkie skupiska lub obszary z plamami kału. Unikaj spryskiwania ścian, podłóg, listew przypodłogowych i blatów, ponieważ karaluchy spędzają bardzo mało czasu w tych obszarach. (Wszelkie karaluchy, które przemierzają te obszary, prawdopodobnie nie pozostaną na leczonych powierzchniach wystarczająco długo, aby wchłonąć śmiertelną dawkę).

Skuteczne insektycydy

Kilka insektycydów stosowanych do zwalczania karaluchów stosuje się w postaci pyłów lub proszków. Najbardziej znane domownikom to kwas borowy i ziemia okrzemkowa. W zwalczaniu karaluchów kwas borowy jest zwykle bardziej skuteczny. Karaluchy ulegają kwasowi borowemu po czołganiu się po potraktowanych powierzchniach. Drobne cząstki proszku przylegają do ciała owada i są połykane, gdy karaluch obiera je z nóg i czułków. Kwas borowy zachowuje swoją moc prawie w nieskończoność, dopóki osad pyłu pozostaje suchy.

Formy owadobójcze kwasu borowego są sprzedawane w puszkach zbiorczych lub plastikowej butelce do wyciskania z wąską końcówką aplikatora. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pyłek należy nakładać w postaci drobnego osadu, ledwo widocznego gołym okiem. Karaluchy mają tendencję do unikania dużych nagromadzeń pyłu, podobnie jak my unikamy chodzenia po zaspie śnieżnej. Najprostszym sposobem na nałożenie tak małej ilości jest ręczny ściereczka do kurzu z „bulbą” lub „mieszkiem”, sprzedawana w sklepach ze sprzętem komputerowym lub w Internecie. Kluczowe obszary, na które należy zastosować kwas borowy

Gdzie szukać insektów w domu?

Niemieckie karaluchy obejmują szczeliny wzdłuż krawędzi i narożników szafek; połączenie ściana/podłoga za lodówką, kuchenką i zmywarką; i wdmuchiwane do otworów, przez które hydraulika ze zlewów itp. wchodzi do ścian. Inną potencjalną kryjówką dla karaluchów niemieckich jest pustka (pusta przestrzeń) pod szafkami kuchennymi i łazienkowymi. Obszar ten można potraktować przez wdmuchiwanie proszku przez istniejące pęknięcia w górnej części panelu bocznego. Dostęp do obszarów za zmywarkami, piecami itp. może wymagać zdjęcia panelu przedniego.

Nigdy nie nakładaj kwasu borowego na blaty lub inne odsłonięte powierzchnie, zwłaszcza te używane do przygotowywania żywności. Ślady pudru należy zetrzeć wilgotną szmatką. Kwasu borowego nie należy wstrzykiwać do sprzętu elektronicznego, ponieważ pył może uszkodzić elementy.