V-Ray

Z jakimi programami współgra V-Ray? Cena

V-Ray wypompuje serię obrazów niskiej jakości, które pozwolą ci wyczuć materiał, kolor i światło, aby można było podjąć szybkie decyzje dotyczące kompozycji i kadrowania. Jasne, wszystkie programy do renderowania umożliwiają tworzenie szkiców obrazów, ale żadne nie działa tak szybko jak VRay. Jeśli masz napięty termin – a wiem, że tak jest – będziesz chciał używać czegoś szybkiego, co nie poświęca jakości.

Bezproblemowo współpracuje z 3DS Max, SketchUp

I mam na myśli płynnie. Bez szwów. Nie można znaleźć szwu. Chociaż VRay może być trudnym programem do pełnego opanowania, nie można zaprzeczyć jego łatwości integracji z różnymi programami do modelowania 3D. Bez względu na filiżankę herbaty lub smak Doritos, VRay będzie twoją borówką. W końcu VRay jest wtyczką, więc sensowne byłoby, aby sukces tej wtyczki zależał od jej integracji z różnymi potencjalnie kompatybilnymi programami. Nie zawsze tak jest w przypadku konkurencyjnych rendererów.

Dla architektów integracja z Google SketchUp jest prawdopodobnie najbardziej przydatną funkcją. Chociaż nie jest to najbardziej wyrafinowane technicznie lub wyrafinowane oprogramowanie do modelowania, Sketchup przedstawia szybki i łatwy zestaw narzędzi, które mogą szybko przenosić pomysły na stronę. Te „szkicowe” pomysły równie szybko można ożywić za pomocą VRay. Spotkania z klientami, które kiedyś odbywały się w celu rozwiązania koncepcyjnych problemów z programem, mogą wykorzystywać rzeczywistą wizualizację z VRay w tylnej kieszeni. 

Obszerna biblioteka materiałów i zasobów

Biblioteka materiałów i wykończeń architekta jest prawie tak samo ważna jak jego umiejętności jako projektanta. Dopasowanie i wykończenie reprezentuje ostatnie szlify pracy miłości włożonej w realizację dzieła architektury. Źle to zrozumiesz, a cała ta praca zostanie odrzucona w żyłach: zrujnowana przez nieprzemyślany pałac materiałów wykończeniowych i tandetnych detali. VRay zapewnia proxy dla tego problemu. Ogromna biblioteka materiałów po wyjęciu z pudełka stawia VRay ponad resztę. Nigdy nie zaprojektujesz materiału, którego nie będziesz w stanie wyrenderować z realistyczną precyzją.

Możliwość tworzenia makiet kombinacji wykończeń w locie wynosi architekturę wnętrz i wzornictwo na wyższy poziom. Nie będziesz już uczestniczyć w maratonowych spotkaniach z klientami, próbując wyjaśnić, jak określone wykończenia będą wyglądać na określonych powierzchniach. Pokażesz im. Szybciej podejmą decyzje, szybciej wyruszą w drogę i pozwolą Ci robić to, co naprawdę kochasz w architekturze.