piła taśmowa

Przenośna piła taśmowa do metalu 

Przenośna piła taśmowa to przyjazna dla użytkownika maszyna, którą operator przenosi w dowolne miejsce. Stolarze zwykle mają przenośną piłę taśmową do użytku na materiałach takich jak aluminium, miedź, drewno, tory kolejowe, słupy uliczne itp. Pracują nawet na dużych materiałach, takich jak przyczepa do łodzi. Przenośne piły taśmowe działają podobnie jak inne piły taśmowe. Wykonują proste, okrągłe i krzywe cięcia na nieregularnych kształtach. Działają na baterie i mają zmienną prędkość. Ich korpus jest wykonany z materiału przypominającego stal i zaprojektowany tak, aby pasował do dłoni operatora.

Półautomatyczna i w pełni automatyczna piła taśmowa

Wraz z rozwojem technologii przenośne piły taśmowe awexim.pl posiadają system śledzenia ostrza, który monitoruje jego zużycie. Mają wbudowaną blokadę bezpieczeństwa i system oświetlenia, aby zapewnić widoczność operatorowi. Półautomatyczna piła taśmowa jest częściowo sterowana przez operatora, podczas gdy w pełni automatyczna piła taśmowa pracuje z automatyką. Półautomatyczne i w pełni automatyczne przecinarki taśmowe służą do szybkiego cięcia materiału. Operator ustawia żądaną prędkość posuwu, prędkość ostrza, kontrolę imadła i inne opcje za pomocą sterowanego komputerowo oprogramowania do cięcia materiału. Po zakończeniu procesu cięcia maszyna wraca do pozycji pionowej i blokuje się.

Wytrzymała piła taśmowa jest używana do ciężkich materiałów, takich jak kucie matrycowe, stalowe centra serwisowe i różnorodne stałe materiały produkcyjne. Maszyny te mają mocną ramę, głowicę piły do betonu, kolumnę i system interaktywny. Zbudowany do pracy na półautomatycznych lub w pełni zautomatyzowanych piłach taśmowych do dużych obciążeń, pobierających duży posuw z imadłem hydraulicznym. Ich prędkość i parametry ostrza tną materiał na dużą długość.

Jak działa to urządzenie?

Część może być wprowadzana do ostrza ręcznie lub za pomocą mechanizmu wspomagania. Ten typ piły taśmowej do cięcia metalu jest często wyposażony we wbudowaną spawarkę. Pozwala to operatorowi nie tylko na naprawę uszkodzonych ostrzy lub szybkie wytwarzanie nowych ostrzy, ale także pozwala na celowe cięcie ostrza, poprowadzenie go przez środek części i ponowne spawanie w celu wykonania cięć wewnętrznych. Piły te są często wyposażone we wbudowaną dmuchawę powietrza, która chłodzi ostrze i usuwa wióry z obszaru cięcia, zapewniając operatorowi dobrą widoczność wykonywanej pracy. Ten typ piły budowany jest również w wersji do obróbki drewna. Typ do obróbki drewna ma na ogół znacznie lżejszą konstrukcję i nie zawiera mechanizmu posuwu, chłodziwa ani spawarki.