Turystyka i hotelarstwo

Kazachstan

Kazachstan jest jednym z najważniejszych krajów Azji Środkowej i słynie z bogatej historii i kultury. Kazachstan liczy prawie 17 milionów mieszkańców, co czyni go największym krajem w Azji Środkowej.

Jaką infrastrukturę posiada Kazachstan ?

Kazachstan posiada doskonałą infrastrukturę, w tym nowoczesny system transportowy i sieć kolei dużych prędkości. Posiada również dobrą infrastrukturę telekomunikacyjną, w tym światłowody do Europy i Rosji. Krajowy sektor energetyczny jest bardzo zróżnicowany, a najważniejszym przemysłem jest wydobycie ropy i gazu. Kazachstan jest dobrze znany ze swoich dużych zasobów mineralnych, takich jak złoto, diamenty i węgiel. Oprócz tych zasobów naturalnych, Kazachstan posiada również znaczne rezerwy węglowodorów z pól naftowych, takich jak Karaczaganak (30 miliardów baryłek) i Kaszagan (50 miliardów baryłek). Rząd Kazachstanu postawił sobie za cel wzrost PKB o 7% rocznie w latach 2010-2020 poprzez inwestycje w edukację, rozwój zasobów ludzkich i rozwój technologiczny w celu stworzenia konkurencyjnej Kazachstan to kraj w Azji Środkowej. Graniczy z Rosją na północy, Chinami na północnym wschodzie, Uzbekistanem i Kirgistanem na wschodzie oraz Turkmenistanem i Tadżykistanem na południu. Stolicą jest Ałmaty. Kazachstan ma powierzchnię ok. Język kazachski rozwinął się z języków środkowego Iranu w VII wieku naszej ery. Gałąź Khalka tej rodziny stała się dominująca w X wieku. W tym okresie rozwinęły się również inne gałęzie: Ubykh (język Oirat), Saka (język Zunaspan), Tuvans (Daur) i Khakas (Kipchak). Wszystkie te języki wymarły, z wyjątkiem kilku odizolowanych grup, takich jak Ubykh, który zachował swoją odrębną tożsamość pomimo wchłonięcia do swojego słownictwa wielu innych języków tureckich.

Ile osób posiada Kazachstan ?

Kazachstan to mały kraj w Azji Środkowej. Liczy około 7 milionów ludzi. Kazachstan jest jednym z największych krajów regionu i ma bogatą historię sięgającą wczesnego średniowiecza. Stolica kraju, Astana, została nazwana na cześć jej założyciela, Karamay – nazwa wywodzi się od kazachskiego słowa oznaczającego „Dobry”. Niepodległość Kazachstanu nastąpiła wraz z upadkiem Związku Radzieckiego i jego późniejszą integracją z Rosją w ramach Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG). Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew stał się jednym z najpopularniejszych przywódców Rosji pod jego rządami, ale stracił władzę, gdy nie udało mu się wygrać reelekcji w 2012 roku. Obecnym liderem jest Elnur Alijew, który przejął władzę po tym, jak jego ojciec został zabity przez nieznanych napastników 13 kwietnia 2013 r. Od tego czasu Elnur Alijew stara się poprawić stosunki z sąsiednimi krajami, takimi jak Chiny i Kirgistan, zapewniając jednocześnie stabilność.