Dobry stomatolog – Kraków

Problemy z dziąsłami? Dobry stomatolog – Kraków 

Aby rozpocząć leczenie problemów z dziąsłami, skaling i wygładzanie korzeni zębów oczyść boki zębów poniżej linii dziąseł, aby dziąsła mogły lepiej zacisnąć się wokół korzeni. Możesz potrzebować prześwietleń co 6 miesięcy, aby sprawdzić swoje postępy.

Dobór indywidualnego leczenia

Jeśli dentysta wykryje infekcję lub obrzęk korzeni zęba, możesz potrzebować leczenia kanałowego. Zabieg ten polega na otwarciu zęba i oczyszczeniu jego wnętrza przed jego ponownym zamknięciem. Być może będziesz musiał odwiedzić specjalistę zwanego endodontą.

Dobry stomatolog (Kraków) może zalecić zastąpienie brakujących lub bardzo zniszczonych zębów implantami lub mostami. Implanty to śruby wykonane z metalu tytanowego, które wchodzą w kość szczękową i działają jak kotwice dla koron. W przeciwieństwie do ruchomych protez, te długotrwałe zamienniki pozostają na swoim miejscu. Wyglądają i działają jak Twoje naturalne zęby. Mosty wypełniają lub „mostują” lukę między brakującymi zębami, gdy są zakotwiczone do zdrowych zębów z każdej strony lub do implantów.

Niezależnie od tego, jaki plan opieki zaleci Twój dentysta, będziesz także potrzebować planu płatności za pracę. W przypadku bardziej skomplikowanych procedur możesz skonfigurować plan płatności, aby pokryć część kosztów.

Krwawienie dziąseł

Jeśli nie byłeś u dentysty od lat, Twoje dziąsła mogą być wrażliwe. Z tego powodu, kiedy higienistka stomatologiczna zaczyna nitkować zęby, może wystąpić niewielkie krwawienie. Chociaż może to być nieco denerwujące, niekoniecznie oznacza to, że masz problem. Wielokrotnie dziąsła krwawią, gdy nie są przyzwyczajone do nacisku nici dentystycznej, która porusza się między zębami. Możesz zmniejszyć ryzyko krwawienia, regularnie czyszcząc własne zęby w domu. Czasami krwawienie dziąseł może być oznaką choroby przyzębia, dlatego tak ważne jest regularne odwiedzanie dentysty, aby zapobiec potencjalnym długotrwałym problemom.

Jeśli nie byłeś u dentysty przez jakiś czas, prawdopodobnie będziesz mieć znaczną ilość płytki nazębnej na powierzchni zębów. Z tego powodu profesjonalne wyczyszczenie każdego zęba przez higienistkę może zająć trochę czasu. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli nigdy nie miałeś czyszczenia zębów przez profesjonalistę. Możesz skrócić czas spędzony na fotelu dentystycznym, szczotkując zęby dwa razy dziennie, nitkując co najmniej raz dziennie i częściej odwiedzając dentystę. Jeśli nadmiar płytki nazębnej powoduje, że czujesz się zbyt zawstydzony, aby iść do dentysty, nie musisz się martwić; doświadczeni stomatolodzy i higieniści traktują każdego pacjenta w sposób współczujący i nieoceniający.