Wykonanie implantów all on 4

Implantacja all on 4 to zabieg polegający na wszczepieniu czterech implantów zębowych w podniebienie, które służą jako podstawa do mocowania protetycznych uzupełnień stomatologicznych. 

Procedura wykonania implantów all on 4 

Zabieg ten jest najczęściej wykonywany w przypadku pacjentów, którzy stracili większość lub wszystkie zęby. Procedura wykonania implantów all on 4 rozpoczyna się od przeprowadzenia badań diagnostycznych, w tym rentgenowskich, aby uzyskać jak najlepszy obraz stanu pacjenta. Następnie lekarz przygotowuje szczękę pacjenta, wykonując niewielkie nacięcie w jamie ustnej. Implanty są następnie wszczepiane do kości szczęki, a po ich ustabilizowaniu zostaje zamocowana tymczasowa proteza. Po kilku tygodniach implanty są gotowe do zamocowania stałej protezy. Lekarz wykonuje wtedy precyzyjne pomiary, aby zapewnić idealne dopasowanie protetycznych uzupełnień. 

Korzystanie z wszczepionych implantów all on 4 

Po zakończeniu procedury pacjent jest w stanie w pełni korzystać z wszczepionych implantów. Implantacja all on 4 to skuteczny sposób leczenia protetycznego, który pozwala pacjentom odzyskać prawidłowy wygląd i funkcje uzębienia. Implantacja All on 4 to metoda leczenia protetycznego, która polega na wszczepieniu czterech specjalnie wyprofilowanych implantów w szczęce lub żuchwie pacjenta. Po wszczepieniu implantów, protetyk przygotowuje sztuczne zęby, które są w pełni funkcjonalne i wyglądają jak naturalne. Aby przeprowadzić implantację All on 4, pacjent musi być w dobrym stanie zdrowia i mieć dobrze zachowane kości i tkanki wokół szczęki lub żuchwy. Implanty są wszczepiane za pomocą małego nakłucia skalpelem, a następnie wkręcane w kość. 

Gotowość wymiany implantów all on 4 

Po wszczepieniu implantów, kość musi się zregenerować, co może potrwać od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie implanty są gotowe do wymiany na sztuczne zęby. Wszystkie etapy implantacji All on 4 są wykonywane w gabinecie stomatologicznym, dzięki czemu czas trwania procedury jest bardzo krótki. Implantacja All on 4 daje pacjentom nowe życie, ponieważ daje im możliwość radzenia sobie z problemami związanymi z utratą zębów, takimi jak utrata zgryzu, utrata jędrności warg i wyglądu twarzy oraz utrata funkcji żucia. Ponadto implantacja All on 4 może trwale rozwiązać problemy, które występują po utracie zębów, takie jak bóle szczęki, które są spowodowane niewłaściwym ułożeniem zgryzu. Wykonanie implantów All on 4 może trwać od około półtora do trzech godzin, a cały proces leczenia może trwać około sześciu miesięcy.