Dobry stomatolog – Kraków

Kompleksowe badanie jamy ustnej – dobry stomatolog Kraków

Po dokładnym umyciu zębów przez higienistkę, dentysta dokładnie sprawdzi, czy nie ma ubytków lub oznak choroby przyzębia. Może również szukać oznak raka jamy ustnej. Jeśli nie byłeś u dentysty od kilku lat, istnieje duża szansa, że możesz mieć jedną lub dwie ubytki wymagające uwagi. Jeśli odwiedzasz dentystę z powodu silnego bólu, możesz potrzebować leczenia kanałowego, aby zaradzić infekcji, która weszła do miazgi.

Rentgen jamy ustnej

Radiogramy, powszechnie znane jako zdjęcia rentgenowskie, są bardzo ważnym narzędziem, które pomaga dentyście zdiagnozować potrzeby w zakresie zdrowia jamy ustnej. Twój dentysta będzie musiał wykonać serię zdjęć rentgenowskich, aby upewnić się, że nie ma żadnych ukrytych problemów. Miejmy nadzieję, że zachowasz stare zdjęcia rentgenowskie, które mogą pomóc w porównaniu. Jeśli nie, dentysta może wykorzystać Twoje nowe zdjęcia rentgenowskie do stworzenia historii zdrowia jamy ustnej, aby zapewnić wskazówki dotyczące przyszłych wizyt.

Gdy dentysta w pełni zbada Twoje zęby i dziąsła, porozmawia z Tobą o kolejnych krokach. W niektórych przypadkach rozmowa ta może ograniczać się do zaleceń dotyczących utrzymania dobrego zdrowia jamy ustnej. Z drugiej strony dentysta może zalecić wizytę kontrolną w celu wypełnienia lub bardziej złożonej procedury.

Przed wyjściem z gabinetu powinieneś umówić się na wizytę kontrolną za sześć miesięcy, nawet jeśli nie masz ubytków. Czyszcząc co dwa lata, możesz zmniejszyć ryzyko utraty zębów i problemów ze zdrowiem jamy ustnej, co może poważnie wpłynąć na jakość Twojego życia.

Wskazówki dotyczące niepokoju związanego z wizytą u dentysty

Często zdarza się, że ludzie odczuwają lęk przed wizytą u dentysty. Możesz zmniejszyć swój niepokój, podejmując kilka proaktywnych kroków przed wizytą i w jej trakcie.

Jak przygotować się do czyszczenia i badania u dentysty:

  • Unikaj kofeiny przed zabiegiem
  • Podziel się swoimi obawami z personelem stomatologicznym
  • Zapytaj swojego dentystę, czy możesz używać wkładek dousznych do słuchania muzyki
  • Postaraj się wybrać mniej ruchliwy, mniej stresujący termin wizyty
  • Skoncentruj się na utrzymywaniu powolnego i zrelaksowanego oddechu podczas zabiegu
  • Nie bój się używać sygnałów ręcznych, aby ostrzec dentystę o bólu

Czas wizyt u dentysty mogą się różnić w zależności od wielu czynników. Sprzątanie może potrwać dłużej, jeśli nie byłeś u dentysty od lat. Możesz również wymagać prześwietleń i kompleksowych badań. Jak długo trwa wizyta u dentysty? To naprawdę zależy tylko od Twoich potrzeb i istniejącego stanu zdrowia jamy ustnej.