żłobek Reduta

Czy żłobek Reduta to dobre rozwiązanie dla małych dzieci? 

Opieka przedszkolna jest koniecznością dla większości rodziców, ponieważ wiele rodzin potrzebuje dwóch dochodów, aby utrzymać się finansowo. Inni dokonali osobistego wyboru, aby połączyć pracę i wspierające życie domowe z korzyścią dla wszystkich członków gospodarstwa domowego. Samotni rodzice zwykle nie mają możliwości jednoczesnego wychowywania dzieci i wykonywania pracy.

Długotrwałe korzyści dla dziecka i rodzica

Chociaż niemożność zrobienia tego wszystkiego jest często stresująca dla wielu rodziców, mogą być pewni, że opieka dzienna jest realną opcją. Oferuje dzieciom i ich rodzicom długotrwałe korzyści społeczne, ekonomiczne i akademickie. Badania wykazały, że dzieci, w tym niemowlęta i niemowlęta w wieku od 6 miesięcy do 4 lat, czerpią korzyści ze środowiska opieki dziennej, w tym z wysokiej jakości nauczania, struktury i lekcji społecznych.

Kiedy umieścić dziecko w przedszkolu to osobista decyzja i może zależeć od wielu czynników, w tym długości urlopu rodzicielskiego; zdolność twojego partnera do wzięcia urlopu; twoje obowiązki finansowe; oraz czy masz inne dostępne opcje opieki nad dzieckiem, takie jak krewni lub opieka domowa.

Kiedy zdecydować się na żłobek?

Jednak większość ekspertów zgadza się, że im dłużej można czekać, tym lepiej. Daje to czas na ustanowienie bezpiecznego przywiązania, na pełne zagojenie pępowiny, ustalenie wzorców karmienia i snu, a rodzicom i dziecku na przystosowanie się do wszystkich noworodków.

Ponieważ wielu pracujących rodziców ma tylko sześciotygodniowy urlop, a ich rodziny są uzależnione od dochodów, czekanie, aż dziecko dorośnie, nie zawsze wchodzi w grę. Większość ośrodków opieki dziennej nie przyjmuje dzieci poniżej szóstego tygodnia życia, a wiele placówek nie jest przystosowanych do zaspokojenia specjalnych potrzeb niemowląt urodzonych przedwcześnie lub ze szczególnymi problemami medycznymi.​

Bez względu na to, jak bardzo kochasz swoją pracę lub żłobek, pożegnanie z maluchem każdego ranka nigdy nie jest łatwe. Ale bądźcie cierpliwi, mamusie, ponieważ szereg badań pokazuje, że wysokiej jakości opieka nad dziećmi, w której często dochodzi do pozytywnych interakcji między opiekunami a dziećmi, co zwykle koreluje z niskim stosunkiem liczby nauczycieli do uczniów i nauczycielami z wyższym wykształceniem, jest opłacalne. na wiele ważnych sposobów, aż do dorosłości. Chcesz dowód? Sprawdź te zaskakujące korzyści z wysyłania dzieci do przedszkola, wszystkie poparte badaniami naukowymi i gwarantowane, że następnym razem, gdy ktoś spróbuje sprawić, że poczujesz się winna, że jesteś ciężko pracującą matką, łatwiej Ci oddychać.