Prywatne przedszkola Wilanów

Prywatne przedszkola Wilanów – czego dzieci uczą się w przedszkolu? 

Nie zdziw się, jeśli Twój maluch spędza dużo czasu na zabawie w przedszkolu. Dzieci dużo uczą się poprzez zabawę! Dowiedz się, jakie umiejętności rozwinie Twoje dziecko w przedszkolu w wieku 4 i 5 lat. Podczas zabawy dzieci rozwijają swoje umiejętności językowe, wyobraźnię i kreatywność. Do 6 roku życia żadna czynność nie jest ważniejsza dla nauki i rozwoju dziecka niż zabawa. Zabawa uczy dzieci dogadywania się z innymi, dzielenia się, czekania na swoją kolej i przestrzegania zasad. Pozwala im także komunikować się, eksperymentować i znajdować rozwiązania problemów.

Edukacja przedszkolna ma dwa główne cele

Aby wspierać globalny rozwój dzieci. Podejmować działania zapobiegawcze w celu promowania nauki. Aby je osiągnąć, program edukacji przedszkolnej babyenglish.edu.pl koncentruje się na rozwijaniu pięciu kompetencji, które są promowane poprzez zabawę, zajęcia z przewodnikiem, dyskusje i rutynę klasową. Program przeznaczony dla dzieci, które rozpoczynają naukę w przedszkolu w wieku 4-5 lat, obejmuje również zajęcia profilaktyczne, które pomagają uczniom rozwijać umiejętności i zachowania niezbędne do dobrego funkcjonowania w szkole.

W przedszkolu Twoje dziecko staje się bardziej świadome swojego ciała i poprawia swoje możliwości fizyczne. Aby zachęcić do tego rozwoju, ich nauczyciel zorganizuje gry, które obejmują takie czynności, jak taniec, bieganie, czołganie się i skakanie. Celem jest zachęcenie malucha do ruchu, aby mógł rozwinąć swoje umiejętności motoryczne.

Twoje dziecko będzie również doskonalić swoje umiejętności motoryczne poprzez czynności takie jak rysowanie, malowanie, wykonywanie prac ręcznych (wycinanie, klejenie, składanie itp.) oraz pisanie/formowanie liter i cyfr za pomocą narzędzi takich jak ołówki, kreda, sznurek i glina. Ponadto Twoje dziecko dowiaduje się, jak ważne jest dbanie o swoje ciało. Na przykład mogą uczestniczyć w warsztatach dotyczących mycia zębów, zdrowego odżywiania lub technik relaksacyjnych, takich jak joga i ćwiczenia oddechowe.

Buduje samoświadomość

Różne zajęcia w przedszkolu mają na celu pomóc maluchowi wyrazić, czego chce i jak się czuje. Uczą się samodzielności, rośnie ich pewność siebie. Aby zachęcić do samoświadomości, nauczyciel Twojego dziecka będzie regularnie prosił je o opowiedzenie o sobie, opisując wspomnienie lub wydarzenie. Twoje dziecko nauczy się rozpoznawać różne emocje i znajdować odpowiednie słowa, aby je wyrazić. Będą też mogli wykonywać czynności sprzyjające kreatywności, takie jak symboliczna gra, rysowanie, malowanie i granie na instrumentach muzycznych.