Odwyk alkoholowy

Odwyk alkoholowy: długoterminowe korzyści leczenia

Długotrwała rehabilitacja alkoholowa może początkowo wydawać się przerażająca. Długotrwałe przebywanie z dala od rodziny, pracy i domu to zobowiązanie. Korzyści z długoterminowej rehabilitacji alkoholowej znacznie przewyższają negatywne obawy związane z długoterminową rehabilitacją. Co sprawia, że długoterminowy odwyk alkoholowy jest lepszy niż typowy 28-dniowy odwyk? Dla osób, które od lat piją alkohol i zażywają inne substancje, 28- lub 30-dniowy pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym nie jest wystarczająco długi.

Niezrozumienie uzależnienia od alkoholu

Lata nadużywania narkotyków i alkoholu zmieniają chemię mózgu. Szczególnie alkohol może uszkodzić mózg i ciało. Chodzenie do centrum leczenia lub na odwyk alkoholowy przez 30 dni ledwo zaciera powierzchnię tego, co jest konieczne do rozpoczęcia leczenia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu. 30-dniowy odwyk nie jest „lekiem” na uzależnienie. Uzależnienie jest przewlekłą, nawracającą chorobą, co oznacza, że ​​rozpoczęcie leczenia jest długim procesem. Wiele osób może również nie rozumieć, że są alkoholikami i myślą, że są tylko nałogowcami lub nadużywającymi alkoholu. Uczestnictwo w ośrodku długoterminowego leczenia alkoholizmu może pomóc przełamać te niebezpieczne procesy myślowe zaprzeczania alkoholizmowi.

Niewłaściwy ośrodek rehabilitacji alkoholowej lub niewłaściwy rodzaj leczenia

Około połowa wszystkich osób, które trafiają do ośrodka leczenia alkoholizmu, ma również zaburzenia zdrowia psychicznego, takie jak depresja lub lęk. Podczas 28-dniowej lub 30-dniowej rehabilitacji nie ma czasu na skupienie się na leczeniu zarówno zaburzeń zdrowia psychicznego, jak i zaburzeń związanych z używaniem alkoholu. Uczestnictwo w przedłużonej rehabilitacji alkoholowej, która jest certyfikowana do leczenia zaburzeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych i zaburzeń zdrowia psychicznego, daje klientom większą szansę na powrót do zdrowia.

Złe nastawienie

Nie jest tajemnicą, że ludzie, którzy po prostu odstawiają narkotyki i alkohol, mogą być nastrojowi. Zły dzień łatwo zamienić się w zły tydzień, gdy mamy do czynienia z przeszłymi wyborami i traumami podczas aktywnego uzależnienia i picia. Kiedy ktoś przebywa w ośrodku leczenia krótkoterminowego, łatwo jest utrzymać negatywne nastawienie po jego opuszczeniu i spowodować nawrót choroby. W ośrodku długoterminowej terapii alkoholowej jest więcej czasu na przepracowanie tych negatywnych myśli i emocji w bezpiecznym miejscu.