Linie do produkcji pelletu

Linie do produkcji pelletu – nowoczesne urządzenia

Pellet jest nie tylko wydajny, ale także wygodny w codziennym użytkowaniu i przechowywaniu. Przeważnie dostępny jest w workach 15 kg, dzięki czemu tankowanie jest łatwe, a dodatkowo pellet nie wymaga specjalnego pomieszczenia magazynowego. Obsługa kotła jest prosta. Wszystkie czynności są zautomatyzowane, dzięki czemu ogrzewanie urządzeniem nie wymaga od użytkownika żadnego wysiłku. Nowoczesne kotły na pellet wyposażone są w termostat i automatyczną zapalarkę. Wygaszanie paleniska, czyszczenie palnika i wymiennika są również w pełni zautomatyzowane.

Obsługa maszyny

Ponownie załadowywanie jest również bardzo proste. Linie do produkcji pelletu i zasobniki na pellet dostępne są o pojemności od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów pelletu drzewnego. Taka ilość paliwa gwarantuje nieprzerwaną pracę od kilku dni do tygodnia. Zainstalowane w lejach podajniki automatycznie zasilają palniki paliwem zapewniając maksymalny komfort użytkowników. Obsługa kotła ogranicza się jedynie do uzupełniania paliwa i okazjonalnego opróżniania popielnika.

Pellet drzewny jest wydajną i ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych paliw stosowanych do ogrzewania. Zaliczany jest do kategorii surowców odnawialnych, co oznacza, że wytwarzany jest w całości z naturalnych materiałów – sprasowanych trocin, odpadów po obróbce drewna.

Jakość i wydajność

Ze względu na wartość opałową rośnie popularność pelletu drzewnego. Jakość peletu dostępnego na rynku może się różnić i zależy to od procesu produkcyjnego oraz rodzaju użytego surowca. Tylko najwyższa jakość produktu gwarantuje wysoką kaloryczność i niską emisję. Oznacza to, że im niższa jakość pelletu, tym więcej paliwa potrzebujemy do ogrzania tej samej przestrzeni. Długotrwałe użytkowanie peletów niskiej jakości jest nieopłacalne. Należy również pamiętać, że jakość peletu wpływa na wydajność i żywotność kotłów. Zła jakość paliwa może zwiększyć awaryjność i skrócić jego żywotność.

Stosując wysokiej jakości pellet oszczędzasz pieniądze, przyczyniasz się do ochrony środowiska i dbasz o własne zdrowie. Kupując pellet zawsze wybieraj sprawdzone źródło, w którym uzyskasz wszystkie niezbędne informacje o produkcie.

W ostatecznej postaci pellety mają średnicę 6-10 mm i długość do kilku cm. O atrakcyjności pelletu jako paliwa grzewczego decyduje jego neutralność węglowa, niska zawartość wilgoci (8-12%) i popiołu (0,5-1,5%) oraz fakt, że popiół pozostały po spaleniu można wykorzystać również jako nawóz naturalny.