Banki udzielające pożyczek samoobsługowych

Jeszcze do niedawna pożyczki pozabankowe udzielane były wyłącznie przez instytucje pozabankowe, które często nazywane są parabankami. Obecnie jednak coraz większą popularnością cieszą się także banki, które udzielają pożyczek w formie samoobsługowej. 

Najbardziej popularne banki udzielające pożyczek samoobsługowych

Wśród najbardziej popularnych banków, które oferują takie usługi można wyróżnić m.in. Alior Bank i PKO Bank Polski. W jaki sposób można otrzymać pożyczkę w banku? Aby otrzymać pożyczkę w banku należy wypełnić stosowny wniosek, a następnie przesłać go do banku. W przypadku wniosków online jest to także jedyna forma kontaktu z bankiem, w przeciwnym razie należy udać się do oddziału banku. W przypadku banków, które oferują pożyczki w formie samoobsługowej, wystarczy wypełnić wniosek online. Kiedy wniosek zostanie rozpatrzony, można otrzymać pożyczkę w 15 minut. 

Pożyczka przelewem na konto 

Banki udzielające pożyczek w formie przelewu na konto? Większość banków udzielających pożyczek w formie samoobsługowej wypłaca środki przelewem na konto. Dzięki temu można je wykorzystać na dowolny cel, bez konieczności informowania banku o tym, na co zostały przeznaczone. Banki, które udzielają pożyczek samoobsługowych, to głównie banki internetowe. Wśród nich są m.in. Alior Bank, ING Bank Śląski, Millennium Bank, mBank, PKO Bank Polski oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Czy pożyczki online można przeznaczyć na dowolny cel? Zazwyczaj tak. Zdarzają się jednak oferty pożyczek przeznaczonych na konkretny cel, np. na zakup samochodu lub remont mieszkania. 

Cel wzięcia pożyczki 

W takim wypadku, jeśli pożyczkobiorca przeznaczy pieniądze na inny cel, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Jakie są główne korzyści, które można uzyskać dzięki pożyczkom online? Najważniejszymi zaletami pożyczek online jest przede wszystkim bezpieczeństwo oraz wygoda. Pożyczkobiorca ma dostęp do wszystkich potrzebnych informacji na stronie internetowej pożyczkodawcy, dzięki czemu może sprawnie i w łatwy sposób wybrać odpowiednią ofertę. Ponadto, pożyczki online są udzielane przez cały tydzień, dzięki czemu pożyczkobiorca może ubiegać się o pożyczkę w dowolnym momencie. mBank – oferuje pożyczkę samoobsługową w kwocie od 500 do 150 000 złotych na okres od 3 do 48 miesięcy. RRSO wynosi od 9,99% do 19,99%. Getin Bank – pożyczka samoobsługowa wynosi od 1 000 do 150 000 złotych na okres od 3 do 36 miesięcy. RRSO wynosi od 10,9% do 19,9%. Bank Millenium – pożyczka w kwocie od 1 000 do 150 000 złotych na okres od 3 do 36 miesięcy. RRSO wynosi od 11,9% do 20,9%.