Odkurzacz basenowy

Odkurzacz basenowy: jak z niego korzystać?

Odkurzanie basenu to świetny sposób na utrzymanie basenu w czystości i bez brudu i zanieczyszczeń. Oczywiście jest to trochę pracochłonne, ale korzyści płynące z odkurzania są warte wysiłku: poświęcisz mniej czasu na walkę z glonami, woda w basenie pozostanie zrównoważona, a środki chemiczne będą działać wydajniej. Twój basen też będzie wyglądał ładniej. Gotowy na dodanie odkurzania do rutynowej konserwacji basenu naziemnego lub naziemnego? To jest łatwe. Wystarczy kilka niezbędnych elementów wyposażenia i dobra technika odkurzania.

Zmontuj odkurzacz basenowy

Jest to szybkie i łatwe do zrobienia. Po prostu przymocuj głowicę ssącą do drążka teleskopowego (pamiętaj, że powinna się łatwo zatrzasnąć). Podłącz jeden koniec węża do głowicy ssącej, a drugi koniec do skimmera za pomocą płytki ssącej. (Pamiętaj, aby najpierw zdjąć kosz skimmera!). W przypadku lekkiego odkurzania możesz pozostawić filtr zaworu wieloportowego ustawiony na „Filtr”. W przypadku większych prac i większych ilości zanieczyszczeń ustaw system filtrów na ustawienie „Odpady”, które powoduje, że woda trafia do kanalizacji, a nie przez filtr.

Poruszaj odkurzaczem tak, jak prawdziwym odkurzaczem na dywanie, powolnymi ruchami liniowymi (zbyt szybkie poruszanie się spowoduje tylko wzburzenie brudu bez jego zasysania). Jeśli basen jest szczególnie brudny, przed kontynuowaniem może być konieczne zatrzymanie i opróżnienie filtra siatkowego pompy. Powtórz ten proces tyle razy, ile potrzebujesz, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia z dna basenu.

Odłącz urządzenie, zmień ustawienia filtra i wykonaj końcowe czyszczenie

Po zadowalającym odkurzeniu basenu możesz odłączyć głowicę ssącą i węże. Pamiętaj, aby wyczyścić również spód skimmera. Jeśli zmieniłeś ustawienia pompy filtrującej, pamiętaj, aby zmienić je z powrotem (a jeśli używasz filtra piaskowego lub DE, teraz jest czas na szybkie płukanie wsteczne). Aby wykończyć basen, przymocuj szczotkę do drążka teleskopowego i dobrze wyszoruj dno i boki basenu.

Jeśli kiedykolwiek widziałeś, jak Twój robot czyszczący basen przepycha stertę nasiąkniętych wodą liści z jednego końca basenu na drugi, wiesz, o czym mówimy: Roboty czyszczące doskonale nadają się do lekkiej, codziennej konserwacji , ale nie są przeznaczone do podnoszenia ciężkich przedmiotów. Jeśli zanieczyszczenia nie zostaną szybko usunięte, mogą siać spustoszenie w jakości wody i prowadzić do problemów konserwacyjnych, takich jak glony. Odkurzacz basenowy szybko radzi sobie z dużymi zanieczyszczeniami, pomagając utrzymać basen w czystości i zapraszając oraz zapobiegając bólom głowy związanym z konserwacją.